Od jednoosobowej działalności gospodarczej do dużego, uznanego na krajowym rynku zewnętrznego likwidatora szkód. Taką drogę przebył INOTIS w ciągu zaledwie dziewięciu lat.


Początki firmy sięgają 2005 roku. Naszą działalność rozpoczynaliśmy od wycen maszyn, urządzeń i pojazdów we współpracy z firmą Dekra Polska. Rok później wygraliśmy pierwszy przetarg na wycenę taboru kolejowego dla PKP Przewozy Regionalne. W ciągu dwóch lat oszacowaliśmy wartość tysięcy wagonów i składów m.in. dla Kolei Mazowieckich, SKM (Warszawa/Trójmiasto), oraz spółki PKP PR.


W 2008 roku zaufało nam pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe - Signal Iduna Polska, a w kolejnym roku do grona naszych klientów dołączyło TUiR Warta. W 2009 roku, po otrzymaniu unijnej dotacji, przeprowadziliśmy się do nowej siedziby w ścisłym centrum Bydgoszczy. Rozbudowaliśmy nasze zaplecze technologiczne oraz uruchomiliśmy platformę wymiany danych on-line.


To dało nam impuls do dalszego, dynamicznego rozwoju. Rok później, na terenie całego kraju pracowało dla nas już 150 rzeczoznawców. Znaleźliśmy się w gronie założycieli Stowarzyszenia Przedsiębiorców Pomorza i Kujaw oraz rozpoczęliśmy współpracę z TU Generali. W 2011 roku pozyskaliśmy kolejnych klientów: STU Ergo Hestię i TUiR Allianz Polska. Otworzyliśmy także oddział INOTIS w Gdańsku.


W 2012 roku podpisaliśmy umowy z kolejnymi Partnerami: Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ i Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Rozpoczęliśmy współpracę z AXA Polska. Od 2013 roku naszymi klientami są Liberty Direct oraz TU Inter Polska. Uzyskaliśmy status członka wspierającego Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych. Ponad 300 rzeczoznawców INOTIS wykonało w ciągu roku blisko 18 000 zleceń na terenie całej Polski.

Rok 2014 również stał pod znakiem rozwoju. Zwiększyliśmy ilość zleceń aż o 1/3. Łącznie, w 2014 roku INOTIS zrealizował 34675 zleceń. Zorganizowaliśmy serię 15 szkoleń poświęconych podstawom ustalania przyczyn pożarów skierowaną do naszych stałych i przyszłych Klientów. W kwietniu zaaranżowaliśmy konferencję dla likwidatorów terenowych INOTIS. Wzięło w niej udział ponad stu naszych współpracowników.